Özgür Turan, ısınma serileri ile başlayıp nefes çalışmalarının ardından kimi zaman akıcı kimi zaman daha derinleşen yoga pozlarıyla, geri planda pozların mitolojik hikayeleri ve bedeninize neden iyi geldiğine yönelik ayrıntılı bilgilendirmelerle yapılandırdığı, geleneksel stilin üzerine ördüğü derslerini “Özgürce Yoga” olarak tanımlıyor. Derslerin kapanış ritüeli olan yoga nidra ile günlük stresimizden arınıp, zihin ve beden sağlığımızı gevşeme yoluyla yeniden düzenliyoruz. Her seviyeye açık olan Özgürce Yoga dersleri için daha önce yoga yapmış olmanız, esnek olmanız ya da zayıf olmanız gerekmiyor. Özgürce Yoga, birçok yoga ekolünün sentezi olmakla birlikte, temeli her zaman Hatha Yoga disiplini üzerine kurulu. Bedenimizin sağ ( güneş-yang) ve sol ( ay-yin) tarafını dengelemek ve her koşulda merkezimizde kalabilmek Özgürce Yoga pratiğinin özünü oluşturuyor.

Yoga yoluna 2000 yılında çıkan ve 2010 yılından bu yana da eğitmenlik yapan Özgür Turan, bugüne kadar yolunu aydınlatan birçok farklı eğitmenle çalışma olanağı buldu. Son yıllarda katıldığı çalışmalarla birlikte kendi pratiğinde yin yoga, somatik ve kadınları güçlendirici duruşlar üzerine keşiflerini sürdürmekte. Yoga matı üzerinde yapılanların hayatın birebir yansıması olduğuna inanan Turan, bedensel, zihinsel ve ruhsal becerilerimizin yoga ile nasıl dengeli, kontrollü bir şekilde açığa çıkarılıp kullanılabileceği üzerine çalışmalarına devam ediyor.

Özgürce Yoga dersleri, kadın olarak döngülerinizi nasıl yaşayacağınıza, bedeninizde olanları ve zihninizin kutularını  kaleminize nasıl aktaracağınıza, yaratıcılığınızı hayatınıza nasıl akıtacağınıza dair her zaman sürprizlerle dolu.

https://www.facebook.com/ozgurceyoga/?ref=aymt_homepage_panel

http://www.ozgurturan.net/

 

Pazartesi = 19:30 - 21:00
Salı= 10:30 - 12:00
Çarşamba = 19:20 - 21:00

Eğitmenin Çalışmaları: Yoga