Almila Dalkılıç Kimdir???

İstanbul’da doğdu. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Görüntü Ana Sanat Dalı Tiyatro Dekor Kostüm bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında London School of  Publıc Relatıons’dan ‘An İntegrated Approach to PR Certificate’ almıştır.

Uki , Beymen ve Homestore gibi Ülkemizin önde gelen birkaç ünlü markasında  Dekoratör olarak çalışmıştır.

TGRT, İstanbul FM, Medya FM, MTV’de Program Yapımcılığı ve Sunuculuk yapmıştır.

MEB Bakanlığı onaylı Haber Spikerliği ve Sunuculuk sertifikasına sahiptir.

Halen MEB’na bağlı KARİYER AKADEMİSİ Spikerlik Sunuculuk Kursunda Spikerlik ve Sunuculuk dersi vermektedir

TGRT, Logo, Çanakcılar vb.gibi şirketlerde yıllarca Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmıştır.

Müziğe, Üniversite yıllarında katıldığı yarışmalarda dereceler ve birincilikler alarak başlamış, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş ve canlı yarışma performansıyla hem bateri çalıp hem de solo bir şarkıyı seslendirerek "En iyi Enstrümantalist" ödülünü alarak,

Türkiye'nin “İlk ve Tek Ödüllü Bayan Bateristi “ Unvanını kazanmıştır.

Halen ‘Speaker’ olarak katıldığı Yıllık Şirket toplantı ve organizasyonlarında keyif ve show amaçlı Bateri çalmaktadır.

TRT Ses Sınavında 2.lik, TRTAltın Anten’de mansiyon kazanmıştır.

ATV’de Gani Müjde’nin ekibinde her hafta yayınlanan Ceyhun Yılmaz Show programı canlı yayınında baterist olarak görev almıştır.

Daha sonra müzik çalışmalarına konser ve reklam müzikleri ( jingle ) solistliği ile devam etmiştir. Pek çok reklam müziği seslendirmiştir. Seslendirdiği Jingle'lar tüm radyolarda yer almıştır. Sunum sesi ender bulunan Alto ses olup, müzikal sesi Mezzo Soprano'dur.

( Yataş, Maggi, İstanbul FM, Sandy, Loreal, Çardak, Laressa, Kadıköy Hastanesi vb…)

Ak Parti Siyaset Akademisi’nde Milletvekili adaylarına vermiş olduğu eğitimler sebebiyle Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan,  Kadıköy Belediyesi’nde ve Sağlık Polikliniği’nde vermiş olduğu eğitimlerden dolayı  dönemin Belediye Başkanı Selami Öztürk’den Teşekkür Belgeleri almıştır.

Bir yıl sözleşmeli olarak Kadıköy Belediye Başkanı İletişim ve Eğitim Danışmanı olarak çalışmıştır.

Ayrıca seçim dönemlerinde Siyasi adaylara Danışmanlık yapmaktadır.

 

Uzmanlık konuları ; Profesyonel Sunum,İletişim teknikleri, Halkla ilişkiler, Güzel Konuşma, Hitabet, Beden dili, Ekip çalışması, Liderlik, Motivasyon, Telefonda iletişim, Diksiyon, İmaj, Karizma,  Zor insanlarla  Kolay iletişim, Zaman ve Stres Yönetimi, Ritm ve Ses Atölyesi, Aile içi İletişim, Yaratıcı Düşünme teknikleri, Etkili Sunum Teknikleri,Müşteri İlişkileri Yönetimi, İdealYöneticilik, Eğitimcinin Eğitimi, İşletmede Eğitim ve Geliştirme  vb.olup Türkiye’de Protokol eğitimini veren en bilinen beş hocadan biridir.