REİKİ NEDİR?
Reiki'nin kelime anlamı, evrensel yaşam enerjisidir. Sonsuz şifa kaynağıdır. Zihinsel, duygusal, bedensel şifalanmadır. Reiki önce '' sen'' der. Sen iyi olursan, çevren de iyileşir. Kendine olan bakış açın değiştikçe, farkındalığın artıkça, zihin de beden de sana uyumlanır. Her şey sende başlar sende biter.
Reiki bir din ya da inanç sistemi değildir. Yaş, dil, din, eğitim gibi kriterleri yoktur. Herkes kolayca öğrenip, kolayca uygulayabilir. Belli şartları da yoktur. İstediğiniz yerde istediğiniz kadar, kendinize ve başkasına uygulayabilirsiniz.
Her seviye Reiki için bir kez uyumlama (inisiyasyon) almanız yeterlidir. Bir kez inisiye olduktan sonra, hayatınız boyunca Reiki yapabilirsiniz.
Reiki tıbbın alanına girmez. Yardımcı ve destekleyici olduğunu lütfen hatırlayınız.
Siz de kendiniz için gerçekten iyi bir şey yapmak, kendinizi ödüllendirmek, zihninize-bedeninize evrensel yaşam enerjisi vermek istiyorsanız, buyurun Pozitif Platform'un çatısı altında birlikte çalışalım. 
EĞİTMEN HAKKINDA BİLGİ
FERİDE HOCAOĞLU
MSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum. Uzun zaman Sinema ve TV'de Sanat Yönetmeni olarak çalıştım. Daha sonra reklam sektörüne geçerek, saygın reklam ajanslarında Reklam Yazarı olarak görev aldım. Eğitim ve çalışma hayatım boyunca içimde tanımlayamadığım bir boşluk olduğunu hissettim. Fakat çözüm bulamadım. Reiki ile tanışıncaya dek... Reiki hayat yolumu, akışı değiştirdi. Uzun zaman çok önemli ve saygın Reiki hocalarından ders aldım. Çok uzun zaman uyguladım. Kendimde ve çevremde, Reiki'nin inanılmaz etkilerini görünce Master seviyesine yükseldim. Eğitim vermeye başladım. Yıllar içinde o kadar değerli öğrencilerim ve danışanlarım oldu ki, hayatımı huzur kapladı. Umarım bir gün siz de aynı huzuru bulur ve doyasıya yaşarsınız. Reiki'ye ek olarak Kadir Has Üniversitesi onaylı Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimini ve Access Consciousness eğitimini de tamamladım. Halen USUİ REIKI& KUNDALİNİ REİKİ eğitimleri yanı sıra Yaşam Koçluğu ve Access Bars Uygulayıcısı olarak danışanlarıma destek oluyorum. Sizinle de yollarımız kesişirse, birlikte yol alacağımıza inanıyorum.
Sevgiler...
www.reikigunlugu.wordpress.com
Instagram: Feride Hocaoğlu
USUİ REİKİ 1. SEVİYE 
Usui Reiki'nin başalangıç  seviyesidir. Bu seviyede uyumlama alan (inisiye) olan herkes, eğitim sonunda kendine ve başkasına Reiki yapabilir.
*Stresten arınmak
* Enerjinizi yükseltmek için
* Zihinsel, duygusal ve bedensel olarak şifalanmak
* Başkalarına da Reiki yapabilmek
* Yaratıcılığınızı artırmak
* Evcil hayvanınızı iyileştirmek 
* Ailenizle, arkadaşınızla ilişkinizin dengelemek
için Reiki en yakın destekçiniz olacaktır.
Eğitim Sonunda
* Katılım Belgesi
* Eğitim içeriği kitapçığı verilecektir.
 
 
 
USUİ REİKİ 2. SEVİYE (OKU-DEN -DERİN BİLGİ)
Reiki 1.seviye uyumlaması alan herkes, 2.seviye için hazır demektir. Reiki'yi daha geniş bir çerçevede kullanmak için 2.seviye mükkemmeldir. Bu seviyede, 3 sembole uyumlama yapılmaktadır. Her sembol oldukça güçlüdür ve her birinin kullanım alanı farklıdır. Bu semboller çok daha güçlü enerjilerin açığa çıkmasını sağlar.
 
USUİ REİKİ 2. SEVİYE 
* Reiki enerjisinin gücünü artar, farkındalığınız gelişir, bakış açınız değişir
* Duygularınıza, geçmişinize, travmalarınıza Reiki gönderebilirsiniz
* Uzaktaki birine Reiki gönderebilirsiniz 
*  Hedef, beklenti ve isteklerinize Reiki gönderebilirsiniz
* Evinizin, iş yerinizin veya istediğiniz bir mekânın enerjilerini temizleyebilir, kendinizi, sevdiklerinizi, eşyalarınızı koruma altına alabilirsiniz
Reiki 2.seviye, kendinize olan yolculuğunuzda çok iyi bir yol arkadaşı olarak, daima sizinle olacaktır.
Eğitim Sonunda
* Katılım Belgesi
* Eğitim içeriği kitapçığı verilecektir.
 
USUİ REİKİ EĞİTİMİNE KATILIM
* Eğitime gelmeden önce içki ve kahve içmeyiniz
* Rahat giysiler giyiniz
* Eğitim tam saatinde başlayacağı için lütfen 10-15 dakika önce geliniz
*  Katılım sınırlı sayıda olduğu için 1 gün öncesinden kayıt yaptırınız
 
Bilgi ve Kayıt için
 
 Pozitif Platform:0216.467.70.22
 Bağdat Caddesi No:105 Ufuk Apartmanı A Blok Feneryolu Kadıköy